Ze života fondu Vzdělávací program „Jak na drahou elektřinu“ podporuje energetickou gramotnost dětí

3. 8. 2023

Vzdělávací program „Jak na drahou elektřinu“ podporuje energetickou gramotnost dětí

Věříme, že je energetická gramotnost důležitou dovedností každého z nás a i v následujících letech bude velkým tématem rezonujícím společností. A to jak ve spojení s rodinným rozpočtem a úsporami, tak v souvislosti se životním prostředím. Ačkoliv jsme se vzhledem k charakteru Nadačního fondu Energie pomáhá primárně zaměřili na vzdělávání dětí, věříme, že se jejich prostřednictvím dostanou důležité informace i k jejich rodičům. 

Přidejte se k nám! 

Zapojit se můžete finančním příspěvkem přímo na účet Nadačního fondu.

ZobrazitPomáháme válkou postiženým ukrajinským rodinám

1. 3. 2022

Pomáháme válkou postiženým ukrajinským rodinám

Nadační fond Energie pomáhá vznikl s cílem podporovat vzdělávání, zdravý životní styl a umělecké aktivity dětí. Naše zraky i srdce se však nyní obracejí k válkou zmítané Ukrajině a cítíme, že pomoc teď potřebuje právě ona.

Aleš a Lenka Grafovi, zakladatelé Nadačního fondu Energie pomáhá, se rozhodli věnovat 10 000 000 korun, které město Ústí nad Labem využije na stravování ukrajinských rodin přicházejících do bezpečí na sever Čech.

Přidáte se k nám?

Zapojit se můžete finančním příspěvkem přímo na účet Nadačního fondu Energie pomáhá.

Zobrazit21. 06. 2018 se konala první akce projektu Skákejme pro zdravé srdce

29. 6. 2018

21. 06. 2018 se konala první akce projektu Skákejme pro zdravé srdce

V Ústí skákal „kulturák“ Nadační fond Energie pomáhá uspořádal v rámci projektu Skákejme pro zdravé srdce velké sportovní a vzdělávací setkání žáků ústeckých základních škol. Plno dětského radostného výskání zažilo Ústí nad Labem. V Domě kultury se sešly stovky malých školáků, aby si zde zazávodily, užily si show ve skákání přes švihadla a setkaly se s ústeckými sportovci. Školáci zvážněli až poté, co byli svědky simulovaného ...

ZobrazitÚstí má nový stacionární defibrilátor

22. 6. 2018

Ústí má nový stacionární defibrilátor

Nadační fond Energie pomáhá uspořádal v rámci projektu Skákejme pro zdravé srdce velké sportovní a vzdělávací setkání žáků ústeckých základních škol.

ZobrazitNa 9. Centropol plesu severočeských patriotů se vydražil dres Petra Čecha

14. 2. 2018

Na 9. Centropol plesu severočeských patriotů se vydražil dres Petra Čecha

Na  9. Centropol plesu severočeských patriotů se vydražil dres za 50 tisíc korun fotbalové legendy a současného gólmana Arsenalu Petra Čecha. Výtěžek dražby zajistí měsíční rehabilitační léčbu čtyřleté Leonky, která je stižena dětskou mozkovou obrnou. Součástí  9. Centropol Plesu severočeských patriotů, tedy vrcholu plesové sezony v Ústí nad Labem, byla v sobotu 10. února 2018 dražba dresu fotbalové legendy a současného brankáře anglického Arsenalu Petra Čecha. Její výtěžek poputuje opět na charitu - získaných 50 tisíc ...

ZobrazitCelebrity se těší na ples roku na severu Čech

6. 2. 2018

Celebrity se těší na ples roku na severu Čech

Vrcholem plesové sezony v Ústí nad Labem se 10. února 2018 stane Centropol 9. Ples severočeských patriotů. Do sálů ústeckého Domu kultury zamíří v ten den stovky významných osobností z celého Ústeckého kraje.

ZobrazitLenku Graf zvolili Osobností roku Ústeckého kraje

31. 1. 2018

Lenku Graf zvolili Osobností roku Ústeckého kraje

Osobností roku Ústeckého kraje v oblasti kultury se pro rok 2017 stala ústecká rodačka, sopranistka a zakladatelka „Nadačního fondu Energie pomáhá“ Lenka Graf. V hlasování ji mezi pěti laureáty zvolili čtenáři vysokonákladových periodik vydavatelství Metropol. Na průběh ankety dohlížela odborná porota. Ceny v podobě čestného uznání předal osobnostem při slavnostním večeru ve čtvrtek 25. ledna 2018 v ústeckém Clarion Congress Hotelu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a zástupci partnerských organizací. „Moc si toho vážím. Je to ...

ZobrazitLeonka dostala pod stromeček léčebnou rehabilitaci za 55 020 Kč

27. 12. 2017, Ústí nad Labem

Leonka dostala pod stromeček léčebnou rehabilitaci za 55 020 Kč

Nadační fond Energie pomáhá, společnost Centropol a její zaměstnanci, umělci a posluchači ústeckých adventních koncertů finančně podpořili dětskou mozkovou obrnou postiženou Leonku. Předali jí šek na 55 020 Kč, které holčičce zaplatí potřebnou měsíční rehabilitační léčbu.

ZobrazitÚstí rozezní adventní koncerty. Zve vás Centropol

5. 12. 2017, Ústí nad Labem

Ústí rozezní adventní koncerty. Zve vás Centropol

Předvánoční náladu v Ústí nad Labem zpříjemní dva adventní koncerty. Organizuje je společnost Centropol ve spolupráci s Nadačním fondem Energie pomáhá. Část prostředků ze vstupného obdrží tříletá Leonka, která trpí dětskou mozkovou obrnou.

ZobrazitPřehled mediálních výstupů Skákejme pro zdravé srdce 2017 NF Energie pomáhá

5. 10. 2017, Ústí nad Labem

Přehled mediálních výstupů Skákejme pro zdravé srdce 2017 NF Energie pomáhá

Stáhnout souborSkákat pro zdravé srdce dorazilo na pět stovek žáků

25. 9. 2017, Ústí nad Labem

Skákat pro zdravé srdce dorazilo na pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí, dorazilo podpořit Světový den srdce na Kostelní náměstí v Ústí nad Labem přes pět set žáků z jedenácti ústeckých základních škol. Skákáním přes švihadlo podpořila akci i primátorka Ústí Věra Nechybová a zakladatelka Nadačního fondu Energie pomáhá Lenka Graf.

Zobrazit